Polscy bukmacherzy już dawno doszli do momentu, w którym ich oferta główna na większość najpopularniejszych (a często i bardziej niszowych) dyscyplin sportowych stała się po prostu kompletna. Nie oznacza to jednak, że zaprzestali rozwijania się – stale zaskakują nowymi usługami dodatkowymi, funkcjonalnościami i po prostu pomysłami. Jednym z tych najciekawszych ostatnimi czasy jest możliwość tworzenia przez klientów własnych zakładów. Na czym ona tak właściwie polega? Jakie są zasady działania tej usługi i którzy bukmacherzy pozwalają po nią sięgnąć? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Własny zakład u polskich bukmacherów
Custom Bet – Własny zakład u polskich bukmacherów

Czym jest custom bet?

Custom bet to, w wielkim skrócie, zakład, który tworzymy samodzielnie, a który jest w stanie trafić do oferty konkretnego bukmachera po przejściu przez proces weryfikacyjny. Może dotyczyć praktycznie wszystkiego – od wydarzeń z życia codziennego, przez te związane ze światem show-biznesu, aż po te mające związek z życiem prywatnym. Zakład tego typu można obstawić dopiero po jego zaakceptowaniu przez konkretnego bukmachera, w obrębie którego będziemy go realizować.

Custom bety są lubiane przez obstawiających przede wszystkim ze względu na ich elastyczność. W ich obrębie możemy bowiem założyć się praktycznie o wszystko. Jesteśmy w stanie wymyślić własny zakład, albo też… uzupełnić ofertę bukmachera, jeśli tylko nie pokrywa ona zdarzenia sportowego, którego obstawianie nas interesuje. Jest to funkcjonalność, która praktycznie nie ma ograniczeń. Co więcej, skorzystanie z niej jest w pełni darmowe.

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

O czym należy pamiętać budując custom bet? Przede wszystkim o tym, by:

  • został on przez nas odpowiednio szczegółowo opisany – im więcej detali na jego temat podamy, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zostanie on zaakceptowany przez bukmachera;
  • nie dotyczy rzeczy nazbyt prywatnej – bukmacher musi być w stanie ocenić ostateczny wynik zakładu bez wnikania w życie prywatne – my sami z kolei nie możemy mieć bezpośredniego wpływu na jego rezultat;
  • nie tworzyć zakładów zbyt ogólnych – zakład musi być szalenie precyzyjny, a zatem dawać bukmacherowi możliwość zaoferowania opcji „TAK / NIE”. Nie ma tutaj miejsca na rezultat niejasny i nie do końca rozwiązujący całą sprawę;
  • nie powielać zakładów – należy pamiętać, żeby upewnić się, czy dany zakład nie znajduje się już w ofercie konkretnego bukmachera. Zwłaszcza jeśli tak właściwie jest on dodatkowym rynkiem. Bukmacherzy już teraz oferują olbrzymią ilość opcji bukmacherskich – warto upewnić się, że tej „naszej” jeszcze nie zaoferowali;
  • nie sugerować zakładu z „pewniakiem” – jeżeli wynik zakładu jest zbyt oczywisty, bukmacher nie zgodzi się na jego publikację.

Warto wiedzieć, że bukmacher zastrzega sobie prawo do modyfikacji naszej własnej propozycji zakładu. Korzysta z niego jednak niemal wyłącznie wtedy, gdy pewne rzeczy wymagają doprecyzowania lub dopracowania.

Jak zasugerować bukmacherowi własny zakład? – krok po kroku

Każdy z oferujących możliwość tworzenia własnych zakładów bukmacher opracował swój własny system, na podstawie którego działa (więcej na temat każdego z nich na końcu tego wpisu, przy konkretnym operatorze). Gdybyśmy jednak mieli sprowadzić cały schemat ich powstawania do kilku kroków, wyglądałyby one tak, jak poniżej przedstawiamy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  1. Wymyślamy własny zakład – we własnym zakładzie liczy się przede wszystkim pomysł. Ważne jest też to, aby zakład nie dotyczył czegoś zbyt prywatnego, niemożliwego do zweryfikowania.
  2. Wypełniamy odpowiedni formularz na stronie bukmachera – ten wygląda w różny sposób. Zazwyczaj wymaga od nas wskazania opisu wydarzenia, rozgrywki, rodzaju zakładu oraz czasu jego rozstrzygnięcia.
  3. Bukmacher zweryfikuje naszą propozycję zakładu – im lepiej będzie on przygotowany, tym większa będzie szansa na jego akceptację. Buk zazwyczaj stara się zrobić to dość sprawnie, najczęściej w przeciągu kilkunastu godzin.
  4. Po pozytywnej weryfikacji zakład trafi do oferty głównej buka – nie tylko my, ale i wszyscy inni użytkownicy będą mogli go obstawiać.

Bukmacherzy pozwalający zakładać się o wszystko

Choć custom bet jest czymś, co ludzie bardzo lubią i czego często poszukują u bukmacherów, nie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony rodzimych operatorów zakładów wzajemnych. Aktualnie zaledwie dwóch pozwala na tworzenie własnych zakładów.

Custom Bet w ofercie bukmachera eWinner

eWinner jest pierwszym bukmacherem w Polsce, który wprowadził do swojej oferty usługę Custom Betu. W jej obrębie możemy zasugerować mu dowolny zakład, niekoniecznie ten mający związek ze sportem. Aby to zrobić, musimy zarejestrować się w obrębie jego serwisu internetowego, a następnie wypełnić odpowiedni formularz. W jego obrębie jesteśmy zmuszeni do podania adresu e-mail, datę wydarzenia (konkretną albo ogólną), kategorię (Ekstraklasa, Rozrywka, Polityka i inne) oraz mecz lub zdarzenie (na przykład „Drugi odcinek serialu Dexter”). Koniecznie też powinniśmy podać szczegóły na temat zakładu, a zatem jego tytuł (zazwyczaj w formie pytającej, dającej do wyboru opcje TAK lub NIE).

ewinner obstawianie zakładów
Nowa oferta bonusów w eWinner na rok 2021

Bukmacher eWinner rozpatruje wszystkie wysłane mu custom bety w przeciągu 12 godzin, przesyłając nam przy tym informację na temat ich statusu.

My Bet w ofercie bukmachera Betfan

My Bet to usługa, która stanowi odpowiednik Custom Betu u bukmachera Betfan. Działa ona w mocno standardowy sposób – z tym, że nie mamy tutaj predefiniowanych opcji do wyboru. Formularz zgłaszający nas własny zakład zmusza nas zatem do podania naszego adresu e-mail (to na niego zostanie przesłany mail odnośnie jego weryfikacji) oraz opisu zakładu, jaki chcemy ujrzeć w ofercie firmy. Możemy też wprowadzić datę rozliczenia zakładu, choć nie jest to obowiązkowe. Bukmacher zastrzega, że każdą propozycję rozpatrzy w przeciągu 24 godzin od jej podesłania. Wyśle przy tym informacje zwrotną na temat decyzji drogą mailową.

Warto wiedzieć: Betfan zachęca do zawierania niestandardowych zakładów za sprawą swojego działu „Rozrywka”, w obrębie którego często prezentuje oferty mało szablonowe. Takie dotyczące zdarzeń nieznajdujących się w ofercie żadnego innego operatora. Mogą one stanowić inspirację do własnych propozycji.

5 / 5. Ocen: 5