Osoby rozpoczynające przygodę z bukmacherką mogą mieć problemy z przebiciem się przez stos różnych, nie do końca zrozumiałych terminów.  Ba, często gracze, którzy mają już za sobą jakieś doświadczenie miewają z tym problem, bowiem pojęć związanych z zakładami bukmacherskimi jest cała masa. Począwszy od „insiderów”, przez „handicap”, a skończywszy na Yieldzie. Dlatego warto zapoznać się z podstawowym słownictwem występującym w tej dziedzinie, by wiedzieć, jak to wszystko funkcjonuje i mieć ogólne pojęcie na temat tego, czym zajmuje się typer.

terminy w zakładach bukmacherskich
Co to jest AKO, BTTS, Cashback, Handicap?

Co to jest AKO, BTTS, Cashback, Handicap?

AKO – jest to jednym słowem skrót od terminu Akumulator, bardzo często przewijający się na wszelkich forach, czy też portalach bukmacherskich, ale zdarza się on też i na samych serwisach bukmacherskich. Najprościej mówiąc jest to zakład złożony z kilku pojedynczych typów, który tworzy ich kombinację, powiększając z każdym nowym zdarzeniem łączny kurs kuponu. Bywa również nazywany KOMBI.

BTTS – jest to pojęcie wywodzące się z angielskiego Both Team To Score, czyli obie drużyny trafią do bramki. Spotykane zarówno w przypadku zakładów kombinacyjnych, jak i singlowych. Lubiany przez graczy w związku z tym, iż prawie zawsze niesie za sobą kurs powyżej 1,5, jego przeciwieństwem jest oczywiście zakład występujący zazwyczaj w formie „Obie drużyny strzelą gola? Nie”.

freebet za darmo
Bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Cashback – promocja dość często przewijająca się jako bonus, udostępniany przez operatora zakładów sportowych przy założeniu nowego konta przez użytkownika. 
Jeżeli kupon postawiony w ramach Cashbacku będzie przegrany, to w takim przypadku firma bukmacherska zwraca określoną w bonusie część stawki, którą włożyliśmy stawiając zakład.

Cashout – jest to bardzo pożądana przez graczy możliwość, która polega na tym, iż obstawiający ma możliwość wycofania zakładu jeszcze przed jego zamknięciem. Jeżeli więc typer przypuszcza, że ostatni mecz jaki pozostał mu na kuponie jest najbardziej ryzykowny, jednym słowem jest wysoce prawdopodobne, że może on „położyć” cały zakład opcja dla kuponów to dzięki Cashoutowi może rozliczyć zakład przed jego zamknięciem. Ta opcja nie jest dostępna powszechnie, u każdego legalnego bukmachera, a dodatkowo warunkiem skorzystania z cash out jest to, że zdarzenie nie może toczyć się „na żywo”, w czasie rzeczywistym

Handicap – jeden z częściej stosowanych typów zakładów bukmacherskich, w których można wyrównać szanse w spotkaniu z wyraźnym faworytem, odejmując mu liczbę bramek na starcie (bądź też w trakcie meczu, w przypadku zakładów LIVE). Jeżeli mamy więc przypuszczenie, że mecz może skończyć się wysokim zwycięstwem jednej z drużyn, to wówczas warto skorzystać z tej opcji. Standardowo kurs na dużego faworyta w meczu wynosi od 1.20 do 1.40/1.50, w przypadku handicapu -1 wzrasta on więc do ok. 2. Przykładowy handicap -1 polega na tym, że drużyna której odjęto jedną bramkę musi wygrać co najmniej dwoma bramkami. 

Warto jednak zgłębić temat handicapów dokładniej, bo ich rodzajów jest całkiem sporo, istnieją również handicapy dodatnie, które działają w sposób odwrotny i można z nich korzystać w przypadku przypuszczalnej niespodzianki ze strony słabszego zespołu, żeby dodatkowo zwiększyć jego szanse.

0 / 5. Ocen: 0