Większość działających w naszym kraju bukmacherów online stale dąży do tego, by przyciągać do siebie nowych odbiorców i zachowywać przy sobie tych stałych. W czasach, w których przejście do konkurencji nie stanowi problemu, a każdy typujący ma do dyspozycji bardzo szeroką paletę firm przyjmujących zakłady, wymaga to rozwiązań skutecznych, ale i atrakcyjnych właśnie dla niego. Takim właśnie rozwiązaniem są bonusy bukmacherskie, o których kilka słów zamierzamy powiedzieć w naszym dzisiejszym wpisie.

rodzaje bonusów bukmacherskich
Najpopularniejsze rodzaje bonusów bukmacherskich w Polsce

Rodzaje bonusów bukmacherskich w Polsce

Choć jedynym ograniczeniem dla bonusów bukmacherskich jest kreatywność firmy, która je projektuje i oferuje, aktualnie na rynku można wyróżnić kilka bonusów, które przewijają się najczęściej, a które bazują na niemal tych samych schematach. Chodzi tutaj o:

  • bonusy od depozytu, których wartość jest uzależniona od ilości wpłacanych przez użytkownika środków pieniężnych. Bonusy tego typu zwykle dodają środki na konto bonusowe (zazwyczaj podwajając wpłatę) i wymagają dość dużego obrócenia nimi, zanim będzie się w stanie dowolnie nimi rozporządzać,
  • bonusy bez depozytu – bonusy tego typu, zwane też freebetami, przyznają darmowe środki na typowanie – bez większych zobowiązań. Z tego względu ich wartość jest zwykle niewielka. Mimo tego jednak są bonusami bardzo lubianymi przez swoich odbiorców,
  • bonusy cashback – ten rodzaj bonusu przyznaje zwrot dla osób, których kupon zostanie rozliczony jako przegrany. Zwrot ten posiada maksymalną wartość oraz zazwyczaj stanowi procent stawki, za którą zawarliśmy konkretny zakład,
  • bonusy AKO – zwykle stałe bonusy, które promują tworzenie kuponów akumulacyjnych, dodając do wartości wygranej odpowiedni procentowy dodatek, zwiększany wraz z każdym dodanym do kuponu zdarzeniem. Mają one oczywiście promować podejmowanie się większego ryzyka.

Zdecydowana większość bonusów oferowanych przez bukmacherów jest proponowana wyłącznie nowym użytkownikom – zwłaszcza tym, którzy dopiero założyli (lub wciąż zakładają) swoje konto. Bonusy powitalne zazwyczaj są cashbackami lub bonusami uzależnionymi od pierwszego depozytu. Możliwe do wpisania podczas zakładania konta kody promocyjne z kolei najczęściej przybierają formę freebetów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Poza bonusami kierowanymi do nowych użytkowników, bukmacherom zdarza się organizować również promocje specjalne, skierowane również do ich stałych odbiorców. Dzieje się to jednak dość rzadko (choć to zależy w pełni od bukmachera). Zazwyczaj bonusy te są powiązane z ważnymi wydarzeniami sportowymi.

Co liczy się w dobrym bonusie bukmacherskim?

Patrząc na bonus bukmacherski, większość typujących zwraca uwagę przede wszystkim na jego wartość, a zatem to, ile środków pieniężnych tak właściwie można pozyskać za jego pośrednictwem. Rzeczywiście, dobry bonus bukmacherski to taki, dzięki któremu można zyskać wiele, czy to na zakłady sportowe, czy gry karciane Betgames, TVbet czy Bet on Games. Nie to jednak okazuje się w nim najważniejsze.

Nawet najbardziej wartościowy bonus na nic się nie zda, jeśli pozyskanych za jego pośrednictwem środków nie będziemy w stanie wypłacić na konto lub wykorzystać w dowolny sposób w serwisie internetowym bukmachera – STS, Fuksiarz czy Fortuna. Tutaj kłaniają się wymagania związane z tak zwanym “obróceniem” środkami bonusowymi. To jest wymagane w przypadku każdego rodzaju bonusu (przy czym najbardziej pobłażliwy jest tutaj freebet, który trzeba przeznaczyć na zakład zaledwie raz – dalsze wymagania nie obowiązują) – nie ma się czemu dziwić. W innej sytuacji bowiem system bonusowy byłby po prostu nadużywany w niewłaściwy sposób.

poker online w sts polska
Darmowy bonus bez ryzyka w STS Betgames

Dobry bonus bukmacherski to zatem taki, który udostępniany jest na jasnych i klarownych zasadach. Musimy zatem z góry wiedzieć, ile razy będziemy musieli obrócić środkami (a zatem wydać je na zakłady), ale też jakie kupony będą zaliczać się do obrotu. Im korzystniejsze wymagania, tym lepszy jest bonus. Często więc tak właściwie lepiej jest zdecydować się na bonus dający mniej, ale stwarzający realne szanse na to, że będzie się miało możliwość wykorzystania zapewnianych przez niego środków w dowolnym celu. Jeżeli bukmacher daje nam zbyt dużo (lub po prostu nam się tak wydaje), powinniśmy mieć się na baczności i dokładnie zapoznać się z regulaminem bonusu.

Programy lojalnościowe

Choć nie wymieniliśmy ich pośród podstawowych rodzajów  bonusów, programy lojalnościowe stanowią pewną formę promocji bukmacherskich organizowanych stale, zakładających angażowanie klientów bukmachera w regularne obstawianie. Ich założenie jest proste – mają nagradzać typującego za każdy zawarty przez niego zakład. W ten sposób, jeśli będą odpowiednio rozegrane, zyska na tym bukmacher, ale i sam typujący. Schemat działania typowego programu lojalnościowego przedstawiamy poniżej.

  • Zdobywamy punkty za różne akcje, których możemy się podejmować w serwisie internetowym danego bukmachera. Najczęściej przyznawane są one za każde wydane x złotych na zakład bukmacherski. Są jednak również inne specjalne działania, które są nimi promowane (weryfikacja konta, doładowanie salda czy cokolwiek innego).
  • Po zgromadzeniu punktów wymieniamy je na nagrody. Nagrodami tymi są zwykle specjalne bonusy bukmacherskie (ich rodzaje przedstawiliśmy już wcześniej), ale też możliwość sięgnięcia po lepszą ofertę kursową.
Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Programy lojalnościowe, jakie oferują najlepsi w Polsce bukmacherzy już od bardzo wielu lat i są ich znakiem rozpoznawczym. Tak jest chociażby w przypadku Fortuny, która serwuje swoim typującym Fortuna Klub Plus, działający dokładnie na przedstawionym przez nas powyżej schemacie.

Programy lojalnościowe nie zawsze są kierowane do wszystkich klientów serwisów bukmacherskich. Wielu operatorów decyduje się na wdrożenie specjalnych programów VIP, do których zaprasza wyłącznie najbardziej doświadczonych, najchętniej obstawiających i zostawiających u nich najwięcej pieniędzy typujących. To ekskluzywne kluby, które jednak gwarantują równie ekskluzywne korzyści. Jednym z benefitów jest wsparcie indywidualnego doradcy klienta, jednak na nim się nie kończy. Członkowie klubów VIP mogą liczyć na darmowe wejściówki na mecze, specjalną ofertę szytą z myślą o ich oczekiwaniach i wiele innych.

5 / 5. Ocen: 6