Yield w bukmacherce to bardzo ważny parametr dla poważnego gracza zakładów wzajemnych. Każdy typer myślący poważnie o zakładach bukmacherskich powinien wiedzieć, o co tutaj dokładnie chodzi i jak go obliczać. Chcesz posiąść tę wiedzę? W takim razie zapoznaj się z naszym wpisem na ten temat.

jak obliczyć yield
Jak poprawić yield w bukmacherce?

Czym jest yield w zakładach bukmacherskich?

W języku angielskim słowo yield można przetłumaczyć na kilka wyrazów. M.in. to pojęcie jest określane jako wydajność. Takie tłumaczenie najbardziej pasuje zaś do świata zakładów bukmacherskich. A ten parametr na tej płaszczyźnie ma naprawdę spore znaczenie. Co definiuje i co to jest yield? Najprościej rzecz ujmując, jest to stosunek wygranych (albo przegranych) pieniędzy do tego, co zainwestowaliśmy w konkretne kupony; pojedyncze albo akumulowane. Jak się dobrze domyślasz, yield może być dodatni albo ujemny. Jeśli ten parametr jest na plusie, to znaczy, że w danym przedziale czasowym zarobiłeś na zakładach bukmacherskich. Jeśli yield jest ujemny, to straciłeś określoną część kapitału…

Jak obliczyć yield?

Na szczęście nie trzeba być wybitnym matematykiem, by sobie z tym poradzić. Musisz na sam początek podzielić sumę zysków (albo strat) przez zainwestowane pieniądze. Uzyskany wynik należy jeszcze pomnożyć przez 100%. Warto wiedzieć, ze yield to bowiem parametr wyrażany w procentach. Co ciekawe, to pojęcie do pewnego momentu było używane chociażby w środowisku stricte finansowym. Chodzi m.in. o giełdy. Poprzez yield definiowało się opłacalność zainwestowania w konkretne aktywa.

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Już od dłuższego czasu ten termin funkcjonuje także w świecie zakładów bukmacherskich. W tym momencie to zaś jeden z najważniejszych parametrów. Znając yield bez trudu możesz ocenić, jak idzie Ci w zakładach bukmacherskich. Na tej podstawie można także określić poziom innych typerów, którzy grają w Fortunie, STS czy innych bukmacherach. Ma to zaś znaczenie w trakcie wyboru płatnych typów. W takiej sytuacji trzeba bowiem szczególnie zwracać uwagę właśnie m.in. na yield.

Od czego zależy yield?

Nie tylko chodzi tutaj o sumy wygranych (lub przegranych) stawek do pieniędzy, które zostały zainwestowane (w jednym, określonym przedziale czasowym). Okazuje się, że jest to pojęcie nieco bardziej szersze. Wybierając np. płatnych typerów trzeba zatem zwracać uwagę także na kilka innych aspektów. Jest to m.in. ilość zagranych typów. Zazwyczaj im większy staż na rynku, tym yield spada. Składa się na to kilka kwestii. Nie jest tak, że są osoby, które zawsze wygrywają na zakładach bukmacherskich. Nawet zawodowcom przydarzają się wpadki.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Na yield duży wpływ ma także sposób stawkowania. W tym temacie wyróżniamy zaś rozmaite strategie. Niektórzy grają płaską stawką. Inni natomiast uzależniają ilość wydanych pieniędzy od tego, czy na poprzednim kuponie wygrali czy przegrali. Na yield wpływa także rzecz jasna skuteczność. Przede wszystkim powinna liczyć się dla Ciebie zatem nie ilość, a jakość granych wydarzeń. Co ma jeszcze znaczenie w tym temacie? Jest to średnia wartość granych kursów. Warto podkreślić, że dobry typer jest w stanie utrzymać wysokim poziom yield przez długi okres. Chodzi tutaj o zawodowców, którzy dzięki temu systematycznie zarabiają.

Jak być lepszym typerem?

Zastanawiasz się, co zrobić, by zarabiać więcej gotówki na zakładach bukmacherskich? W takiej sytuacji musisz poprawić swój yield w bukmacherce. On bowiem w dużej mierze określa, na jakim jesteś poziomie. Tutaj sprawa jest prosta. Jeśli yield jest wysoki, to sporo zarabiasz. Jeśli jest na minusie, to Ty też dokładasz do interesu w firmach bukmacherskich. Dużo osób początkujących gra praktycznie wszystkie możliwe dyscypliny. Nie jest zaś możliwe, by być ekspertem od wszystkiego. Jeśli będziesz grał od czasu do czasu spotkania piłkarskie, pojedynki tenisowe, mecze hokeja na lodzie itp. to nie masz większych szans na regularne zyski.

polski bukmacher betfan kod promocyjny
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus cashback

Trzeba wybrać jeden (maksymalnie dwa) sport i stać się w nim ekspertem. Jeśli będziesz wiedział wszystko na temat konkretnych zawodników, klubów, to będzie Ci łatwiej podejmować odpowiednie decyzje dotyczące typów w zakładach bukmacherskich. Graj niewiele spotkań na kuponie. Najlepiej, by były to single. Jeśli będziesz stawiał na jakość, to zostanie to nagrodzone. Pamiętaj też o tym, by nie stawiać za więcej niż 2% posiadanego kapitału.

Jak poznać fachowca od bukmacherki?

Chcesz zdecydować się na płatne typy? Podjąłeś taką decyzję, ponieważ masz zamiar na poważnie zacząć inwestować w zakłady bukmacherskie? Sam nie posiadasz zaś albo umiejętności, albo czasu? Naszym zdaniem, nie jest to optymalne rozwiązanie. Zawsze mimo wszystko lepiej jest grać swoje typy. Poza tym to kolejny, dodatkowy wydatek. Czasami jednak jest to mimo wszystko jedyna sensowna opcja.

Jak wybrać dobrego typera? Właśnie zwracając uwagę na yield. Ten parametr bardzo dużo mówi o potencjalnego gracza. Jeśli dana osoba zagrała kilkaset kuponów, to powinna mieć yield mniej więcej na poziomie minimum 10%. Jakie zaś parametry powinni mieć gracze, którzy zagrali kilka tysięcy kuponów? W takiej sytuacji yield na poziomie minimum 7% będzie już naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Z takimi graczami rzeczywiście warto jest kooperować.

5 / 5. Ocen: 6