Oferta internetowych bukmacherów jest naprawdę szeroka i bogata. Szczególnie dla fanów futbolu. Sympatycy piłki nożnej mają bowiem niezwykle szerokie pole do manewru. Często są obstawiane m.in. zakłady na over 2.5. Co warto wiedzieć na ich temat? Jakie jeszcze overy są do dyspozycji typerów? W jaki sposób obstawiać zaś te zakłady, by systematycznie zarabiać?

jak obstawiać over 2.5
Jak obstawiać overy 2.5 w piłce nożnej?

Co jest oferowane przez bukmacherów internetowych?

Aktualnie bukmacherzy internetowi gwarantują sporo zakładów do wyboru. A chyba każdy ma świadomość, że piłka nożna to u nas sport numer 1. W związku z tym na futbol nie brakuje wielu atrakcyjnych opcji. Można np. zdecydować się na over 2.5. Czym cechuje się ten zakład? Jeśli gracz obstawia, że wejdzie over 2.5, to przypuszcza, że w konkretnym spotkaniu padną minimum trzy bramki. Te trafienia mogą być autorstwa tylko gospodarzy lub wyłącznie gości. Jeśli zatem będzie 3:0 albo 0:3, to zakład na over 2.5 okaże się trafiony. Oczywiście, wygrane są także zakłady na mecze, w których obie strony zdobywały bramki. W związku z tym rezultaty 2:1, 1:2, 3:2, 2:3 itd. także są jak najbardziej korzystne z punktu widzenia gracza…

Najlepsi bukmacherzy internetowi oferują rozmaite odmiany tych zakładów. Można bowiem stwierdzić, że over 2.5/under 2.5 to najbardziej powszechne warianty. Co jeszcze można typować? Np. zakłady dotyczące nie tylko całego meczu, ale także pierwszej połowy. Jeśli grasz over 2.5 FT, to twierdzisz, że w przeciągu 90. minut obie drużyny zdobędą minimum trzy bramki. Nie ma przeszkód, by wytypować over 2.5 HT. Kursy na takie zdarzenia są zazwyczaj bardzo wysokie.

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Trzeba jednak zauważyć, że gospodarze oraz goście już do przerwy muszą trafić minimum trzy razy do siatki. A dzieje się tak naprawdę stosunkowo rzadko. Nie musisz jednak bazować wyłącznie na overach 2.5. Do wyboru są także inne warianty under/over. To np. over 0.5, over 1.5, czy over 3.5 itd. Im zaś więcej możliwości na tej płaszczyźnie, tym łatwiej wybrać taki zakład, który powinien wejść.

Jakie rozgrywki wybierać do obstawiania over 2.5?

W dzisiejszym artykule będziemy koncentrować się na analizie dotyczącej overów 2.5. W jakich sytuacjach warto grać takie typy? Na początku musisz wybrać odpowiednie rozgrywki. Korzystaj z tego, że aktualnie masz spore pole do manewru w zakresie zdobywania informacji. W związku z tym bez żadnego problemu możesz dowiedzieć się, gdzie tych bramek pada statystycznie najwięcej. Trzeba tutaj od razu wspomnieć o kilku istotnych czynnikach. Wydaje się, że warto szukać odpowiednich zakładów tylko w obrębie dość znanych lig. W takich rozgrywkach jest mimo wszystko mniej niespodzianek w porównaniu do lig totalnie egzotycznych (a takie również mogą być obstawiane u legalnych bukmacherów)… Dlaczego jeszcze będzie to dobra idea?

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

Na znane rozgrywki bukmacherzy w Polsce oferują zakłady z nieco mniejszymi marżami. Co za tym idzie, można liczyć na bardziej atrakcyjne kursy. Poza tym łatwiej jest znaleźć kluczowe informacje odnośnie takich lig. Np. dotyczące tego, ile średnio goli pada w danych rozgrywkach (biorąc pod uwagę nie tylko ten sezon, ale także ubiegłe). A takie informacje są bardzo cenne pod kątem obstawiania overów 2.5.

Na jakie drużyny stawiać?

Co jeszcze wziąć pod uwagę? Wybór rozgrywek to jedno. Trzeba także zdecydować się na odpowiednie drużyny. Jakie ekipy będą najlepsze pod kątem obstawiania overów 2.5? Musisz oczywiście sprawdzić statystyki. Najlepiej nie tylko z tego sezonu, ale także z ubiegłych. Istotne jest, by jeszcze przed obstawianiem na konkretny klub zobaczyć minimum kilka spotkań. Pamiętaj, że same wyniki nie do końca odzwierciedlają tego, co dzieje się na placu gry. Analizując statystyki zwracaj uwagę nie tylko na liczbę zdobywanych, ale także traconych goli. Liczy się również to, jak dużo sytuacji strzeleckich, średnio na jeden mecz, kreuje konkretny klub. Dlaczego? Czasami danej ekipie nie dopisuje szczęście. Zespół stwarza sobie sytuacje strzeleckie, ale nie przekłada się to na bramki. Prędzej czy później gole powinny jednak padać.

betfan bonus za darmo
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus cashback

Dobrym rozwiązaniem jest również stawianie na ekipy, które mają kilku bramkostrzelnych zawodników. Dlaczego? Załóżmy, że konkretny zespół ma wyłącznie jednego snajpera, a reszta tylko sporadycznie dokłada trafienia. Wtedy drużynie przeciwnej będzie o wiele łatwiej wyłączyć go z gry poprzez zastosowanie stosownej taktyki. A jak kilku zawodników regularni zdobywa bramki, to jest to już znacznie trudniejsze. Zauważ, jak to wygląda w największych klubach. Oczywiście, często te drużyny mają wybijające się na pierwszy plan postacie. Trzeba jednak podkreślić, że tacy snajperzy mają bardzo duże wsparcie od innych zawodników, którzy także potrafią dość często wpisywać się na listę strzelców.

Kiedy jeszcze obstawiać zakłady na overy?

Na overy 2.5 warto grać wtedy, kiedy spotykają się ze sobą dwie ofensywne ekipy. Liczy się także podejście do danej potyczki. Gospodarze oraz goście muszą wygrać? Jedni walczą o utrzymanie, a drudzy o zachowanie ligowego bytu? W takich potyczkach również zazwyczaj nie brakuje bramek.

5 / 5. Ocen: 4