Obstawianie piłki nożnej może wydawać się dla wielu proste. Mamy tylko trzy możliwości wyboru, więc możemy każdej przyporządkować 1/3 szans na wygraną gospodarza, 1/3 na wygraną gości i tyle samo na remis. W życiu nie jest jednak tak łatwo, więc postanowiliśmy przedstawić wam kilka podstawowych zasad, którymi warto się kierować, obstawiając ten niezwykle popularny sport. Dokładne analizowanie i bycie obiektywnym to najprostszy sposób na obstawianie piłki nożnej. Nikogo to nie powinno dziwić, więc przejdźmy do rzeczy. Jak więc oceniać szanse obu drużyn? Jak typować wynik?

jak analizowac mecze piłki nożnej
Jak analizować piłkarskie typy bukmacherskie

Statystyki gospodarzy i gości

Siła drużyn to niezwykle istotna rzecz. Każdy z nas wie, że Barcelona jest lepszą drużyną od Getafe, a Bayern od Herthy. Nikomu nie trzeba też tłumaczyć, że wyniki bardzo często zależą od budżetu klubu, a co za tym idzie posiadanej kadry i zaplecza. To pozwala nam na starcie określić podstawowe szanse na wygranie danej drużyny. Trudniej jest, jednak kiedy drużyny są na podobnym poziomie albo gdy obstawiamy jakąś mniej znaną ligę. W takich przypadkach pierwszą rzeczą, którą warto zrobić, jest odszukanie aktualnej tabeli, sprawdzić historię ostatnich spotkań obu drużyn. To sprawi, że będziemy mieć mniejsze lub większe pojęcie o danym meczu.

Co jeszcze wpływa na mecz? Dla gospodarzy na pewno przewagą jest znajomość terenu. Gracze lepiej znają swoje otoczenie, wiedzą jakie mocne i słabe strony ma murawa. To jednak także publiczność — setki, tysiące, a czasami dziesiątki tysięcy fanów, którzy skandują nazwę zespołu lub śpiewają, by wspomóc zawodników to naprawdę ważny aspekt każdego meczu. Często zdarza się przecież, że drużyna jest niepokonana na swoim stadionie, a na wyjazdach jest wręcz chłopcem do bicia.

sts bonus bez depozytu 2020
Bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Warto również zwrócić uwagę na bezpośredni bilans spotkań danych zespołów w przeciągu ostatniego sezonu lub dwóch. Nie warto sięgać jednak za daleko w przeszłość, ponieważ zmiany w kadrze lub na stanowisku trenera mogą całkowicie zmienić zespół. Jeśli drużyna A gra z drużyną B i bilans 10 poprzednich spotkań to 8-2, to można uznać, że drużyna A ma swój sposób na rywala i wie jak z nim grać. Jeśli dodamy do tego na przykład własny stadion albo serię wygranych to możemy mieć większą szansę na wygraną. To jednak nigdy nie powinno być głównym czynnikiem, ponieważ wiele czynników ma większy wpływ.

UWAGA BONUS: Polski bukmacher STS oferuje graczom darmowy bonus 29 PLN bez depozytu. Kod promocyjny „BETONLINE„. Rejestracja na stronie www.sts.pl.

Warto sprawdzić też jaki bilans strzelecki mają drużyny. Warto wiedzieć, czy drużyna, którą typujemy strzela dużo bramek i ma snajpera najwyższych lotów czy też stawia mur przed polem karnym i wyłącznie strzela z kontr. To powinno wpływać na to, jak obstawiamy. W pierwszym przypadku warto zastanowić się nad zakładem, że padnie dana liczna bramek, a w drugim zakład typu under — poniżej.

Forma drużyny

To niezwykle istotny aspekt każdego spotkania. By dokładnie przeanalizować formę obu drużyn, wypadałoby oglądać każdy ich mecz. Wtedy możemy w prosty sposób stwierdzić, jak każdy z zespołów spisuje się w ostatnim czasie. Wiemy jednak dobrze, że dla wielu osób, zwłaszcza pracujących, jest wręcz niemożliwe. Warto więc oglądać, chociaż oglądać skróty poprzednich spotkań, które dostępne są na wielu portalach lub nawet na YouTube. To pozwala nam dochodzić do różnych wniosków.

nowy bonus w betclic 2020
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus

Jeśli drużyna remisuje z zespołami, które są na dnie ligowej tabeli, a wcześniej miała serię porażek, to możemy stwierdzić, że ich forma nie jest najwyższa i szybko raczej nie wzrośnie. Jeśli jednak zespół wygrywał ostatnie spotkania z najlepszymi zespołami ligi, to można uznać, że pokona także najbliższego przeciwnika. Czasami jednak ciężko jest zdecydować. Jeśli ktoś skromnie wygrywa mecze z zespołami trochę poniżej średniej, nie możemy stwierdzić czy dana drużyna jest na fali, czy też to zwykła różnica klas.

Trzeba pamiętać, że nasze analizy powinny być obiektywne. Jeśli jesteś fanem Barcelony, która nie wygrywa ostatnich spotkań i nękana jest przez kontuzje, a ich przeciwnik jest niepokonany od kilku spotkań, może warto zastanowić się, czy nie postawić przeciwko swoim przekonaniom.

Kadry drużyn

To kolejny ważny czynnik każdej analizy bukmacherskie. Jeśli drużyna nękana jest przez fale kontuzji albo panuje grypa, to warto brać to pod uwagę. Jeśli w następnym meczu trener jednej z drużyn będzie musiał wystawić rezerwowego napastnika, bramkarza i dwóch obrońców to może się to odbić na drużynie.

Takie informacje łatwo odnaleźć na oficjalnych stronach klubowych lub stronach poświęconym danej lidze. Czasami może się okazać, że barierą będzie bariera językowa, a translator nie pomoże wyłapać najważniejszych informacji. Warto wtedy zainteresować się zapowiedziami przedmeczowymi, które pojawiają się na wielu portalach sportowych.

Trzeba też ustalić, czy osłabienia mają wpływ na drużynę. Przykładowo, jeśli od dwóch miesięcy jeden z podstawowych piłkarzy ma kontuzję, to może okazać się po tym czasie, że jego brak nie jest już olbrzymim problemem. Jeśli brakuje też tylko jednego z podstawowych zawodników, to nie wpłynie to w olbrzymi sposób na cały zespół. Warto też zwracać uwagę na ławkę rezerwowych, która może mieć duży wpływ na zespół.

Morale

To także istotny aspekt. Jeśli jedna drużyna walczy o utrzymanie w lidze, a każdy punkt jest dla niej niczym złoto, a jej rywal wie już, że nic nie ogra, to oczywiste jest to, że druga drużyna podejdzie z większym spokojem do spotkania, a może nawet zagra drugi skład.

To często spotykana strategia. Jeśli mecz nie ma wagi, to często na boisku pojawiają się rezerwowi zawodnicy. Ma to na celu ochronę najważniejszych graczy przed kontuzjami, a jednocześnie będziemy mogli przyjrzeć się naszym zawodnikom w warunkach meczowych. Warto jednak pamiętać, że duże zespoły, takie jak Real czy Borussia, mają ławkę rezerwową, która może dorównać pierwszemu składowi.

Jest także oczywiście wiele różnych rzeczy, które trzeba śledzić: problemy finansowe, sprawy z życia piłkarzy i zmiany kadrowe. Na koniec dodamy, że warto wystrzegać się spotkań, o których nie mamy wystarczającej wiedzy. Na koniec jeszcze raz powtórzymy. By analiza była dobra, musi być obiektywnym!

0 / 5. Ocen: 0