Nie brakuje osób, które systematycznie wygrywają pieniądze w zakładach bukmacherskich. Co jest potrzebne, aby dołączyć do tej grupy? Na pewno duża wiedza na temat tej gałęzi świata hazardu. Dzisiaj dowiecie się, jakie wyróżniamy rodzaje handicapów. Dlaczego są one tak popularne? Co sprawia, że ludzie chętnie decydują się właśnie na takie zakłady?

handicap w forbet
Handicap w zakładach bukmacherskich Forbet

Co to jest Handicap azjatycki?

Często wybierany jest między innymi handicap azjatycki. Jakie jest jego oznaczenie? Są to literki AH. Czym charakteryzuje się ten rodzaj zakładu? Należy pamiętać, że handicap azjatycki ma tylko dwie opcje wyników do obstawienia. Jeśli po zastosowaniu handicapu wypadł remis, to gracz w takiej sytuacji otrzymuje zwrot stawki. Kiedy dochodzi do takiego momentu?

Załóżmy że gracie mecz piłki nożnej. Typujecie, że Wasza drużyna wygra uwzględniając handicap (-1). Co stanie się, jeśli końcowym wynikiem będzie rezultat na przykład 2:1? W takiej sytuacji po prostu otrzymujecie zwrot stawki. Wszystko dlatego, że po zastosowaniu handicapu rezultat wynosi 1:1. Jeśli Wasza drużyna wygra na przykład dwoma bramkami, czyli 3:1 itp. to wtedy wygrywacie pieniądze. Remis lub każda przegrana Waszej drużyny, to niestety strata całej stawki.

sts bonus bez depozytu 2020
Bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Oczywiście, w ofercie są także azjatyckie handicapy połówkowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrać, że drużyna koszykówki wygra swoje spotkanie minimum 8 punktami – wtedy gracie zakład 1 (-7.5). Tutaj sprawa jest o wiele łatwiejsza i bardziej klarowna. Jeśli Wasi faworyci zwyciężą co najmniej 8 oczkami, to wygrywacie. Każdy inny wynik to niestety strata pieniędzy. Nawet, jeśli Wasza drużyna wygra 7 punktami. Wtedy bowiem po zastosowaniu handicapu to rywale są lepsi o 0.5 punktu.

„Warto czasami obstawiać handicap, gdyż jest o wiele lepszy kursy i dość duża szansa na wygrany kupon. Zakłady bukmacherskie chętnie korzystają z handicapów bo wiedzą, że dla graczy to istotny element obstawiania w sieci.” – typer z forum 4bet.pl

Handicap europejski w zakładach bukmacherskich

Bukmacherzy posiadają również zakłady dotyczące handicapu europejskiego. Jest on oznaczony literkami EH. Czym charakteryzuje się taka opcja? Handicap europejski ma trzy warianty wyników do obstawienia. Po raz kolejny posłużymy się przykładem z piłki nożnej. Zakładamy, że obstawiacie zwycięstwo gospodarzy z handicapem (-1). Jeśli Wasza drużyna wygra minimum dwoma golami, to Wy również na tym korzystacie, a Wasze konto ma większe saldo.

polski bukmacher betfan kod promocyjny
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus cashback

Co dzieje się jednak, jeśli Wasz team wygrywa tylko jednym trafieniem? Wtedy niestety nie ma zwrotu stawki. Wszystko dlatego, że mamy tutaj trzy warianty do wyboru. Wygrana tylko jedną bramką to strata pieniędzy. Tak samo jak remis czy każda wygrana przeciwników. Trzeba zatem porównać sobie dostępne handicapy europejskie i azjatyckie, aby zobaczyć, która opcja będzie dla Was najbardziej korzystna.

Dlaczego warto grać handicapy?

Statystyki pokazują, że tego typu zakłady bukmacherskie są bardzo popularne. Nie bez powodu. Dzięki temu można bowiem zarobić o wiele więcej pieniędzy. Pamiętajcie, że macie szanse nie tylko zagrać, że faworyt wygra minimum dwoma, trzema golami itp. Macie szansę też postawić, że na przykład tak zwany underdog zagra o wiele lepiej, niż sądzą bukmacherzy, a Wy zarobicie na tym odpowiednio duże pieniądze. Możliwości jest mnóstwo.

0 / 5. Ocen: 0