Obecnie w Polsce mamy już prawie 20 legalnych bukmacherów, a czterech kolejnych przygotowuje się do rozpoczęcia świadczenia usług w internecie. Jak w tym natłoku znaleźć odpowiednią firmę dla siebie, gdzie najlepiej typować wyniki meczów? Wybór bukmachera może przyprawić o ból głowy, dlatego też spieszymy z pomocą. Przed nami ranking najlepszych polskich bukmacherów.

gdzie typować wyniki meczów
Najlepszy bukmacher w Polsce do typowania meczów w internecie

Ranking bukmacherów – zapoznanie z bukmacherami

W dzisiejszym artykule weźmiemy na tapetę pięciu polskich bukmacherów. Młodość zmierzy się tutaj z doświadczeniem, tradycja i klasyka z nowymi pomysłami. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

Do rankingu wytypowaliśmy pięciu polskich bukmacherów:

  • Betclic
  • STS
  • PZBuk
  • Betfan
  • Noblebet

Jak poradzi sobie Betclic, który wrócił do naszego kraju po dość długiej nieobecności? Czy nowe promocje pozwolą mu zdobyć zwycięstwo? Może jednak najlepszym bukmacherem okaże się STS, weteran na polskim rynku zakładów. Zdarza się czasem, że warto postawić na młodość. PZBuk, Betfan i Noblebet to przedstawiciele nowego pokolenia. Jak poradzą sobie w walce z dużo bardziej doświadczonymi rywalami?

Ranking bukmacherów – kryteria wyboru

Każdy z nas inaczej postrzega najważniejsze aspekty dobrego bukmachera. Nie da się dogodzić każdemu i zdajemy sobie sprawę z tego, że dokonany przez nas wybór może nie odpowiadać Waszemu, ale staraliśmy się dać z siebie wszystko, by jak najlepiej przeanalizować wszystkich bukmacherów. Mimo że pierwszym, co rzuca się w oczy są zazwyczaj bukmacherskie promocje, postanowiliśmy nie traktować ich jako najważniejsze i skupić się na tym, co bardziej przydaje się typerowi, którego celem jest zarobienie sporej ilości pieniędzy.

sts bonus bez depozytu 2020
Bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jako najważniejsze kryterium oceny potraktowaliśmy wysokość marży bukmachera. Jest to zdecydowanie najbardziej istotna kwestia, od której zależą kursy. Jak wiadomo nie od dziś, im lepsze kursy, tym lepsza wygrana, zgodzicie się więc chyba, że bukmacherska marża powinna grać najważniejszą rolę w całej ocenie. Nasze analizy wykazały, że różnice pomiędzy poszczególnymi bukmacherami są naprawdę duże, co przekłada się nawet na kilkanaście złotych mniej lub więcej na dokładnie takim samym kuponie. Nie ma sensu narażać się na straty, lepiej korzystać z bukmachera, który oferuje największe kursy. 

Równie istotna co marża jest dla nas jakość strony internetowej bukmachera. Nie chodzi tu oczywiście o to, jak wygląda, jakie ma kolory itp., gdyż jest to sprawa drugorzędna, ale o samą jakość obsługi, czytelność i prostotę. Według nas strona bukmachera powinna być tak prosta w obsłudze, jak to tylko możliwe. Wszystko po to, by obstawianie nie sprawiało problemów nawet tym mniej zaawansowanym typerom. Jeśli opcje są poukrywane, a samo obstawienie kuponu jest trudne, to znak, że coś jest nie tak i strona taka powinna być przebudowana, jak najszybciej.

Oferta bukmachera, zarówno jeśli chodzi o promocje, jak i ilość dostępnych do obstawiania spotkań, odgrywa mniejszą rolę przy ostatecznej ocenie, gdyż ranking bukmacherów nie byłby wtedy obiektywny. Dlaczego uznaliśmy to za niezbyt istotne? W przypadku oferty sportowej zauważyliśmy, że każdy z bukmacherów podsuwa nam pod nos praktycznie to samo. Po co więc pisać miliony razy, że możemy tu obstawiać piłkę nożną, skoro jest to tak bardzo oczywiste. Docenialiśmy natomiast różnego rodzaju ciekawostki, więc jeśli bukmacher posiada w ofercie coś ciekawego, czego nie znajdziemy gdzie indziej, nie omieszkamy o tym wspomnieć.

W przypadku promocji bukmacherskich uznaliśmy, że nie ma sensu nadmiernie ich doceniać, jako iż i tak nie możemy liczyć na to, że uda nam się z nich dużo wyciągnąć. Powodów tego jest kilka. Przede wszystkim, jeśli chcemy dużo dostać, musimy dużo zainwestować. Nawet jeśli zainwestujemy to i tak mamy małe szanse na to, że kasa z promocji trafi na nasze konta. Warunki obrotu u większości bukmacherów są po prostu śmieszne i dlatego też uznaliśmy, że nie ma sensu traktować promocji ze zbytnim szacunkiem. Nieco inaczej jest z promocjami dla stałych graczy, ale i w tym przypadku nie znaleźliśmy za wiele ciekawych propozycji na stronach bukmacherów. 

No dobrze, koniec gadania głupot, pora skupić się na tym, na co wszyscy czekają, czyli na naszym rankingu bukmacherskim.

nowy bonus w betclic 2020
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus

Ranking bukmacherów – gdzie typować mecze?

To oczywiście nie wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce, ale naszym zdaniem do typowania wyników w internecie nadają się wyśmienicie.

TOP 1 – bukmacher Betfan

Betfan to prawdziwy hit. Mimo że bukmacher ten ma zaledwie pół roku, widać po nim, że nie da sobie w kasze dmuchać i bardziej doświadczeni rywale nie stanowią dla niego problemu. W przypadku Betfan na ocenę składają się przede wszystkim atrakcyjna strona internetowa, która jest niezwykle funkcjonalna i czytelna, a także promocja bukmacherska, w której możemy dostać aż 3 tysiące złotych. Jeśli chodzi o marżę, to znajduje się ona na podobnym poziomie, jak w przypadku rywali zajmujących niższe pozycje, a czasami jest delikatnie lepsza, lub gorsza.

Bukmacher Betfan wygrał także ofertą. Jako jedyny bukmacher ze wszystkich ocenianych przez nas naprawdę zaskoczył i zaproponował nam coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. Mowa tu dokładnie o zakładach na wydarzenia z życia codziennego. Znajdziemy tu m.in. takie atrakcje, jak zakłady na to, jaka temperatura będzie jutro, jaka będzie pogoda, jaka będzie sprzedaż danego modelu samochodu. Kreatywność osób układających te zakłady jest wręcz nieograniczona. Warto to docenić, gdyż jak na razie nikt nie zaoferował nam podobnej ciekawostki.

Aktualna oferta bonusów dostępna na www.betfan.pl

TOP 2 – bukmacher Betclic

W przypadku drugiego miejsca dla tego bukmachera mamy lekko mieszane uczucia. Owszem, wszystko jest tu niezłe, ale pamiętając czasy sprzed ustawy hazardowej, spodziewaliśmy się czegoś lepszego. Betclic to bardzo dobry bukmacher, który jednak zdaje się nie do końca trafiać w potrzeby polskich graczy.

Nie znajdziemy w Betclic nic przełomowego ani ciekawego, ale jeśli chodzi o stronę internetową i obsługę klienta, to stoją one na najwyższym poziomie. Betfan jest zdecydowanie lepszym bukmacherem, ale jeśli szukamy czegoś, co go zastąpi, możemy spokojnie rejestrować się na Betclic.

Bonus 550 PLN z kodem „KOD550” dostępny na www.betclic.pl

TOP 3 – bukmacher Noblebet

Noblebet uważa się za elitarnego bukmachera, którego oferta skierowana jest do dżentelmenów i prawdziwych mężczyzn. Z założenia brzmi to fajnie, ale w rzeczywistości mamy do czynienia z kolejną typową spółką, która daje nam niemalże dokładnie taką samą ofertę, podobne promocje i wszystko inne. Gdzie więc jest ta elitarność, pytamy? Oprócz naprawdę ładnie prezentującej się i starannie przygotowanej strony internetowej nie znajdziemy tu nic, co potwierdzałoby, że jesteśmy dla bukmachera ważni. Ot, trochę przerost formy nad treścią. 

TOP 4 – bukmacher STS

Polski bukmacher STS to weteran polskiego rynku bukmacherskiego nie radzi sobie już tak dobrze, jak kiedyś. Co prawda stara się jak może oferując nam coraz to większe promocje i poprawiając ofertę, ale w dalszym ciągu pozostaje o krok za młodszymi konkurentami. Wszystko z powodu naprawdę przeciętnych kursów. Jeśli to się nie poprawi, to STS zapewne niebawem spadnie ze stołka czołowego bukmachera w naszym kraju. 

UWAGA BONUS: Polski bukmacher STS oferuje graczom nowy bonus 29 PLN bez depozytu. Żeby bonus odebrać należy wpisać kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl.

TOP 5 – bukmacher PZbuk

W przypadku tego bukmachera ciężko powiedzieć coś dobrego. Mamy tu przeciętną ofertę, słabe kursy, brzydką stronę internetową i mało atrakcyjne promocje. PZBuk ma naprawdę sporo do poprawienia, jeśli chce być konkurencyjny. Nie oznacza to jednak, że bukmacher ten jest całkowicie beznadziejny. Z pewnością niektórzy znajdą tu coś dla siebie. 

Typowanie wyników w PZbuk może być uporczywe ale przecież nie znalazłby się w rankingu gdyby nie miał czegoś do zaoferowania, a tym czymś jest marża bukmachera, która zwykle jest najmniejsza ze wszystkich firm w Polsce.

0 / 5. Ocen: 0