Już w tym roku odbyć się mają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022. Z uwagi na ich nietypową lokalizację (ich gospodarzem został Katar), rozpoczną się one dopiero w listopadzie. Wymusiło to właśnie ich usytuowanie – w tym okresie w Katarze można bowiem liczyć na znośne temperatury, które umożliwią komfortowe toczenie rozgrywek. Będzie to więc pierwszy mundial, który zostanie rozegrany jesienią – nic więc dziwnego, że wzbudza jeszcze większe emocje. Zwłaszcza że nie brakuje w nim kontrowersji.

Długoterminowe zakłady bukmacherskie na MŚ w piłce nożnej
Długoterminowe zakłady bukmacherskie na MŚ w piłce nożnej

Choć nie każdy o tym wie, Mistrzostwa Świata 2022 możemy obstawiać już teraz. Czy jednak zdecydowanie się na tak długoterminowe typowanie jest rozsądne? Na co możemy postawić już w tym momencie i co powinniśmy wiedzieć o MŚ 2022, zanim tak właściwie je obstawimy? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym poradniku.

Mistrzostwa Świata 2022 w piłce nożnej – co warto o nich wiedzieć?

Zanim tak właściwie w ogóle zaczniemy myśleć o typowaniu Mistrzostw Świata w 2022 roku, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów istotnych już na początku. Po pierwsze zatem, czas odbywania się tych Mistrzostw. Rozpoczną się one 21 listopada 2022 roku, a zakończą 18 grudnia tego samego rok. Na samym początku będziemy mieli do czynienia z fazą grupową – spotkania w jej ramach rozpoczną się od razu i potrwają do 3 grudnia. Wtedy też wystartuje faza 1/8 finału  i potrwa aż do 9 grudnia, kiedy to ruszą ćwierćfinały. 13 grudnia rozegrany zostanie pierwszy półfinał (a dzień później drugi) i choć turniej zakończy się finałem 18 grudnia, dzień wcześniej zostanie stoczone dodatkowe spotkanie o trzecie miejsce.

Obstawiając Mistrzostwa Świata 2022 dużą uwagę powinniśmy przyłożyć do warunków, w jakich będą grać piłkarze. Mimo pory roku, w Katarze temperatury będą bardzo wysokie. To z kolei oznacza, że lepiej na boisku będą się czuć zespoły zamieszkujące gorące kontynenty (chociażby te z Ameryki Południowej. Bardzo ważną kwestią jest też to, jak wypadną poszczególne zespoły w czasie meczów przygotowawczych (Liga Narodów w Europie, mecze towarzyskie w innych kontynentach). Nie zawsze jednak będziemy chcieli na nie czekać – zwłaszcza że tuż po nich zmianie mogą ulec kursy na wybrane zdarzenia.

ZOBACZ: Jak analizować mecze

Patrząc na MŚ musimy mieć na uwadze również COVID. W listopadzie z wirusem może być różnie, a ten może znacząco wpłynąć na sposób organizacji tego wydarzenia sportowego.

MŚ 2022 – na co postawić już dziś?

Jako że jesteśmy już po losowaniu drużyn wchodzących w skład każdej z grup Mistrzostw Świata 2022, poznaliśmy też dokładny terminarz tych rozgrywek. To sprawia, że najlepsi bukmacherzy online w Polsce mają już spore pole do popisu w kontekście swojej oferty na te rozgrywki. Co zatem możemy obstawiać już w tym momencie?

  • Zwycięzcy konkretnych grup. Rozkład sił w każdej z grup jest różny – my możemy postawić na to, któremu z zespołów uda się opuścić grupę i przedostać się do fazy pucharowej.
  • Wszystkie mecze fazy grupowej. Wraz z udostępnieniem pełnego terminarza fazy grupowej, bukmacherzy online zawarli go w swojej ofercie. U najlepszych z nich możemy już obstawić każdy kolejny mecz tej fazy. Co ciekawe, nie tylko w kontekście tego, kto go wygra. W przypadku wielu spotkań już teraz możemy sięgnąć po setki różnych rynków na zakłady bukmacherskie.
  • Króla strzelców. Choć jest to rynek dość niepewny, już teraz wykreowało się kilku kandydatów do tego, by zostać królem strzelców tych mistrzostw. Jest to rynek dość ryzykowny – wiele w tym przypadku zależy bowiem nie tylko od konkretnego zawodnika, ale i od tego, jak daleko zajdzie jego zespół w całych rozgrywkach. W fazie grupowej do rozegrania są zaledwie trzy mecze – w całych mistrzostwach z kolei dana drużyna może ich rozegrać nawet siedem (zakładając, że dotrze się do finału).
  • Zwycięzcę tegorocznych Mistrzostw Świata. To rynek zdecydowanie najmniej pewny, najbardziej ryzykowny oraz oczywiście po prostu opłacalny. Do finału często dostają się drużyny, po których się tego nie spodziewało (tak, jak Chorwacja w roku 2018) – mimo wszystko jednak zwycięzcy rozgrywek często się powtarzają. Jeśli postawimy na to już teraz, staniemy przed szansą na dużą wygraną.

Czy warto obstawiać MŚ 2022 już teraz?

Bukmacherzy online nie bez powodu już teraz wprowadzili do swojej oferty możliwość obstawiania Mistrzostw Świata w Katarze. Po pierwsze – już teraz mówi się o nich coraz częściej i chciałoby się wziąć w nich udział (chociażby w taki sposób). Po drugie zaś, Mistrzostwa tego typu zawsze generują dodatkowy ruch i zysk. Czy jednak już teraz warto je obstawiać? Odpowiedź nie jest oczywista. Warto przeanalizować wszystkie zalety i wady obstawiania w tym momencie.

Pamiętajmy: stawiając kupon na Mistrzostwa Świata w tym momencie gwarantujemy sobie, że nie zostanie on zmieniony przez bukmachera. Nawet jeśli stawka ulegnie wyraźnej zmianie. Stwarza to pole do wyszukiwania tak zwanych valuebetów.

Plusem obstawiania MŚ 2022 w tym momencie bez wątpienia jest to, że możemy teraz liczyć na bardzo duże kursy bukmacherskie – zwłaszcza w przypadku zdarzeń, których wystąpienie może być bardzo niepewne. Kursy te mogą zmienić się wraz ze zbliżaniem się ku mistrzostwom. Postawienie na MŚ w tym momencie pozwoli nam uniknąć spadku kursów – na przykład takiego spowodowanego kontuzją kluczowego zawodnika czy negatywnymi nastrojami mogącymi pojawić się tuż przed spotkaniem. Obstawienie meczów i zakłady długoterminowe pozwoli nam też nie zwracać uwagi na zmiany kursów po spotkaniach przygotowawczych – a tych (z uwagi na obecność Ligi Narodów) będzie bardzo dużo. Do tego obstawiania możemy się też dokładniej przygotować – nie mamy żadnej presji czasu. W końcu do mistrzostw pozostało jeszcze wiele miesięcy.

Oczywiście obstawianie na tak długo przed rozpoczęciem się Mistrzostw Świata może również nieść ze sobą pewnego rodzaju ryzyko. Po pierwsze bowiem, wiele rynków bukmacherskich może być oferowane po znacznie lepszych kursach tuż przed rozpoczęciem się konkretnych spotkań (działa to zatem w obie strony). Po drugie zaś, długoterminowe zakłady wiążą się z ryzykiem anulowania kuponu. Jeśli bowiem postawimy na zawodnika, który nie pojedzie na turniej, bukmacher będzie do tego zmuszony (a kontuzje się zdarzają).

5 / 5. Ocen: 5